Skupina České dráhy loni hospodařila se ztrátou 4,1 miliardy korun. Podle zpravodajství České televize vliv na to měla především koronavirová krize. V předchozích pěti letech dráhy hospodařily se ziskem, v roce 2019 činil 1,3 miliardy korun. Největší propad tržeb loni zasáhl osobní dopravu, kde počet cestujících klesl o třetinu na téměř 118 milionů. Ve ztrátě však skončila i nákladní přeprava a další dceřiné firmy ve skupině.

Na prevenci před povodněmi v období 2018 až 2020 vynaložily resorty zemědělství a životního prostředí celkem 8,48 miliardy korun ze státního rozpočtu a prostředků Evropské unie. Podle tiskové informace ministerstva zemědělství to uvádí Zpráva o plnění programů prevence před povodněmi k 31. prosinci 2020, kterou vládě předložil ministr zemědělství Miroslav Toman a ministr životního prostředí Richard Brabec. Vláda v pořadí již sedmou hodnotící zprávu od roku 2003 vzala na vědomí.

Ministr zemědělství Miroslav Toman na úterním jednání Rady ministrů zemědělství znovu upozornil na potřebu snížit administrativní zátěž v připravované Společné zemědělské politice (SZP). Upozornil také na nepříznivou situaci v sektoru vepřového masa a v chovech drůbeže v důsledku šíření ptačí chřipky. Česká republika rovněž nedávno do Bruselu zaslala žádost o zavedení mimořádné podpory v chovu drůbeže v návaznosti na výskyt ptačí chřipky v chovech. Komisař pro zemědělství Janusz Wojciechowski přislíbil s českou stranou o opatřeních jednat. Kromě situace na trzích řešili ministři také nastavení dobrých životních podmínek