Situace na realitním trhu se brzo překlopí do ekonomického kolapsu, jaký jsme v Česku nezažili třicet let, jak uvádí magazín newstream.cz ve svém analytickém článku. Podle něho to vyplývá z poznatků firem pohybujících se na trhu. Podle autora článku se ukazuje, že mnoho společností, především developerů, si před několika lety napůjčovalo v součtu miliardy korun za nízké úroky. Jenže dva roky se Česká republika pere s nejvyšší inflací v celé Evropské unii. Takzvaná „dobrá“ zpráva, která se objevila v médiích, že v České republice klesla po dvou letech inflace v červnu pod deset procent, na „pouhých“ 9,7 procenta, na tom nic nemění, uvádí se v článku.

Připravované rozšíření množství přesčasových hodin ve zdravotnictví zvýší již dnes vážný nedostatek personálu, a tím i zhorší dostupnost zdravotní péče, načež to ohrozí nejen zdraví přetížených zdravotníků, ale, ve svém důsledku, i zdraví a životy pacientů - to byla ústřední myšlenka, se kterou ve čtvrtek vystoupili na tiskové konferenci zástupci Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) a Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů (LOK-SČL), když informovali o tom, že po projednání a schválení dalšího zvýšení počtu přesčasových hodin lékařů a zdravotních sester v Poslanecké sněmovně, je tato otázka na programu plenárního jednání Senátu PČR.

Parlament ČR v těchto dnech projednává návrh na zvýšení počtu přesčasových hodin našich zdravotníků, tj. lékařů a zdravotních sester, s tím, že po projednání a schválení tohoto návrhu v Poslanecké sněmovně nyní jej projednává Senát PČR. Proto Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR a Lékařský odborový klub – Svaz českých lékařů na tiskové konferenci zveřejnily společné stanovisko, ve kterém varují nejen členy Parlamentu ČR, ale i celou českou veřejnost před tímto neuváženým krokem vládní koalice, který, podle nich, místo, aby pomohl, tak značně zkomplikuje zdravotní péči u nás.