Potřebovali by zůstat doma, ale nemohou. Rodiče pečující o malé děti anebo lidé, na jejichž péči jsou závislí jejich nemocní či staří příbuzní, bývají často v bezvýchodné situaci. Musí se starat o své blízké, ale současně chodit do práce. To by se mohlo změnit. Podle zpravodajství Deníku.cz ministerstvo práce a sociálních věcí dokončuje novelu zákoníku práce, která zavede „právo na home-office“.

Úřady práce jsou zahlcené. Některé dávky vyplácejí i s tříměsíčním zpožděním. Část příjemců se tak dostává do finanční nouze, kterou řeší i zadlužováním. Podle zpravodajství České televize ministerstvo práce a sociálních věcí tyto problémy připouští a snaží se úřady posílit, a to zejména proto, že kvůli zdražování cen životních potřeb výrazně přibylo lidí závislých na státní pomoci.

Komise představuje nový nástroj pro mimořádné situace na jednotném trhu. Cílem tohoto rámce pro řešení krizí je zachovat v případě budoucích mimořádných situací volný pohyb zboží, služeb a osob a dostupnost klíčového zboží a služeb ku prospěchu občanů a podniků v celé EU.
Na výplatu penzí si bude muset vláda příští rok půjčit rekordních 63 miliard korun. Právě o tolik podle ministerstva financí převýší výdaje důchodového systému jeho příjmy. Česká televize ve svém zpravodajství uvedla, že to její redaktoři zjistili z návrhu státního rozpočtu. Hlavním důvodem jsou rychle rostoucí penze, které zvedá vysoká inflace

Úroda základních obilovin bude letos v Česku o 4,7 procenta vyšší než loni. Naopak méně, jak uvedla ve svém zpravodajství Česká televize, bude podle odhadu Českého statistické úřadu brambor, cukrovky a kukuřice. Na pěstitele také výrazně dopadá růst cen – více platí za hnojiva, pohonné hmoty, ale hlavně elektřinu a plyn, což se propisuje i do koncových cen pro spotřebitele.