Pod názvem Kolektivní vyjednávání jako klíčová součást dobře fungujícího sociálně tržního hospodářství a spolupráce sociálních partnerů“ uspořádala Asociace samostatných odborů (ASO) 28. prosince 2002 v pořadí již 4. mezinárodní konferenci ASO s cílem vyhodnotit spolupráci sociálních partnerů v letošním roce a nastínit, jak bude vypadat spolupráce sociálních partnerů v roce 2023.

 
28. prosince 2022 Asociace samostatných odborů pořádala mezinárodní konferenci

Kolektivní vyjednávání jako klíčová součást dobře fungujícího sociálně tržního hospodářství a spolupráce sociálních partnerů

 
Téma potřeby důchodové reformy je evergreenem na české politické scéně a nachází se v programovém prohlášení snad každé vlády. V současné době je velmi viditelná debata ohledně úpravy odchodu pracujících v náročných profesích do předčasného důchodu. Vláda o tom bude jednat příští rok. Text se zabývá problematikou samostatného důchodového účtu, důchodů pro náročné profese, výchovného, vdovských a vdoveckých důchodů a dalšími tématy.
 
Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Každý pracovní úraz či drobné poranění vždy a bez zbytečného odkladu zapište do knihy úrazů.