Agrosalon Země živitelka, plánovaný od 26. do 31. srpna, připravuje českobudějovické výstaviště v plném rozsahu, bez omezení kapacity. Představí se přes 500 vystavovatelů. Firma při výstavě otevře zmodernizovaný pavilon Z, nově nabídne i 3500 metrů čtverečních venkovních ploch. Podle portálu Zemědělec.cz to uvedl předseda představenstva výstaviště Martin Karban.

Ministři zemědělství zemí EU přijali předběžnou dohodu, které bylo minulý pátek dosaženo s Evropským parlamentem a která se týká klíčových prvků reformy společné zemědělské politiky (SZP), čímž posunuli návrh o krok blíže k tomu, aby se stal součástí práva EU.

Dohoda vytváří podmínky pro spravedlivější a ekologičtější SZP založenou na výkonnosti, jejímž cílem je poskytnout evropským zemědělcům udržitelnou budoucnost. Nová SZP posiluje opatření v oblasti životního prostředí a zahrnuje rovněž ustanovení, která mají zajistit cílenější podporu menším zemědělským podnikům a pomoci mladým zemědělcům v jejich začátcích.

Od 1.72021 vstupuje v platnost nařízení EU o digitálním certifikátu EU COVID. To znamená, že občané a obyvatelé EU si nyní budou moci nechat své digitální certifikáty COVID vydat a ověřit v celé EU. Dvacet jedna členských států a také Norsko, Island a Lichtenštejnsko již začaly certifikáty vydávat před 1.7.2021 a pět zemí EU začíná 1.7.2021.

Práci Komisi na digitálních certifikátech EU COVID vedl komisař Didier Reynders v úzké spolupráci s místopředsedkyní Věrou Jourovou, místopředsedou Margaritisem Schinasem, komisařem Thierrym Bretonem a komisařkami Stellou Kyriakidesovou a Ylvou Johanssonovou.

Předsedkyně Ursula von der Leyenová zavedení digitálního certifikátu EU COVID do praxe uvítala a prohlásila:

„Evropská unie přináší občanům výsledky. Evropský digitální certifikát COVID je symbolem otevřené a bezpe…

Počet i podíl lidí, kteří šli do starobní penze předčasně a mají kvůli tomu trvale krácený důchod, roste. Na konci prvního čtvrtletí sníženou částku pobíralo téměř 28 procent seniorek a seniorů, tedy celkem 656.700. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ). V průměru od ní měsíčně dostávali 13.738 korun a měli tak zhruba o 1600 korun méně než ti, kteří nastoupili do penze v řádném termínu.